autor1

Magdalena UrszulaMiernik

Prawnik zajmujący się na co dzień sprawami z zakresu prawa własności intelektualnej. Redaktor naczelny i autorka pierwszego serwisu prawniczego dla ludzi kreatywnych Lookreatywni.pl. Absolwentka Szkoły IP przy Centrum Praw Własności Intelektualnej im. Hugona Grocjusza. Członkini Youth Business Poland i YPIN - Young Polish International Network.
autor6

KrzysztofKról

Prawnik. Doświadczenie w obszarze nowych technologii zdobywał w instytucjach unijnych, polskich kancelariach prawnych oraz w IAB Polska. Aktywnie wspiera oraz doradza młodym startupom. Specjalizuje się w ochronie danych osobowych oraz prawie IT.
autor5

ŁukaszŁyczkowski

Adwokat z ponad 5 letnim doświadczeniem. W pracy zawodowej zajmuje się głównie prawem autorskim, w tym w szczególności umowami dotyczącymi praw autorskich, prawem Internetu i prawem nowych technologii. Doświadczenie zdobywał współpracując z największymi polskimi startupami oraz z instytucją zajmującą się ochroną praw autorskich.

MariuszKusion

Absolwent prawa i stosunków międzynarodowych (UJ). Autor publikacji naukowych oraz popularnonaukowych z zakresu obu dziedzin swojego wykształcenia, w szczególności z tematyki prawa karnego, autorskiego i prawa szkolnictwa wyższego. Certyfikowany trener nauki, prowadzi szkolenia z prawa autorskiego dla naukowców i artystów oraz na temat komercjalizacji wiedzy. Animator kultury, działacz organizacji pozarządowych.
dawid-nowak

DawidNowak

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, zawodowo i naukowo związany z prawem własności intelektualnej oraz marketingiem online. Szczególnie interesuje się zagadnieniami prawnymi związanymi z reklamą, mediami społecznościowymi i zwalczaniem nieuczciwej konkurencji. Zdobywał doświadczenie pracując zarówno dla dużych korporacji, jak też małych i średnich firm. Obecnie współpracuje z kilkoma polskimi startupami, wykorzystując swoje umiejętności prawnicze i marketingowe.

JowitaSikorska

Aplikantka adwokacka. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, szczególnym zainteresowaniem darzy zagadnienia związane z prawem nowych technologii. Inspirują ją kreatywni ludzie i niecodzienne rozwiązania.
karolina-mania

KarolinaMania

Doktor nauk prawnych Uniwersytetu Jagiellońskiego, adiunkt. Stypendystka Programu Stypendialnego im. Ryoichi Sasakawa dla Młodych Liderów. "Przedmiotem prowadzonych przeze mnie od ponad pięciu lat badań naukowych jest prawo własności intelektualnej w Internecie, ze szczególnym uwzględnieniem domen internetowych."
lwidmanski

LeszekWidmański

Prawnik, rzecznik patentowy. Zajmuje się szeroko pojętym prawem własności intelektualnej, szczególnie znakami towarowymi, a także prawem nowych technologii, w tym informatyzacją państwa.
rafal-lewandowski

RafałLewandowski

Adwokat, doradca podatkowy i certyfikowany księgowy Ministerstwa Finansów. Autor bloga podatkowego dotyczącego samozatrudnienia. Entuzjasta nowych technologii. Wspiera przedsiębiorców w wyborze korzystnych podatkowo rozwiązań biznesowych.
ewelina-rautszko

EwelinaRautszko

Prawnik specjalizujący się w prawie własności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem prawa autorskiego i ochrony danych osobowych. Administrator Bezpieczeństwa Informacji w spółce kapitałowej. Na co dzień doradza podmiotom z branży wydawniczej. Aplikant radcowski.