Kilka tygodni temu miałam okazję udzielić wywiadu Radosławowi Budnickiemu, twórcy podcastu „Lepiej Teraz”. Podcast „Lepiej Teraz” to rozmowy Radka z przedsiębiorcami, których historia może być dla innych inspiracją. Sama uwielbiam podcasty, a „Lepiej Teraz” słucham już od dawna. Tym bardziej ucieszyłam się, kiedy Radek napisał do mnie z zaproszeniem do rozmowy.

Założenie było takie, że rozmawiamy o prawie własności intelektualnej. Byłam więc przygotowana na pytania o prawo autorskie, ochronę marki oraz o to, jak ważna w rozwoju biznesu jest świadomość regulacji prawnych. Jakie było moje zdziwienie, gdy weszłam na spotkanie w Radkiem do BOBO Coworking w Warszawie, a Radek oznajmił mi, że zmienił koncepcję i zdecydował, że zamiast rozmawiać o prawie, porozmawiamy o mnie. Tak zupełnie spontanicznie, bez wcześniejszego przygotowania. Radek powiedział mi, że bardziej interesuje go mój styl pracy i jego zdaniem, moja ścieżka rozwoju do własnego biznesu jest interesująca i może posłużyć za wskazówkę dla innych młodych przedsiębiorców, w tym prawników. Jeżeli zatem macie ochotę posłuchać:

  • Jak są typowe ścieżki kariery prawników?
  • Jakich rzeczy nie uczą na prawie, a powinni?
  • Jak wygląda promocja biznesu prawniczego?
  • Co warto wiedzieć o mediach społecznościowych?
  • Jak się wyróżnić spośród innych prawników?
  • Jak oswoić się z wystąpieniami publicznymi?

…oraz jak to się wszystko w ogóle zaczęło, zapraszam do wysłuchania 🙂

Jak być prawnikiem XXI wieku? Od studiów do własnego biznesu prawniczego

Magdalenę Miernik poznałem dzięki zdjęciu na Instagramie, które wykonała na szkoleniu Tonego Robbinsa w USA  i zainteresowało mnie jej podejście do rozwoju osobistego i bardzo nowoczesny styl pracy prawnika.

Pomyślałem, że to co ona robi, wkrótce stanie się ogólnym trendem w tym zawodzie. Magda jest prawnikiem specjalizującym się w sprawach z zakresu prawa własności intelektualnej. Pracuje jako trener i szkoleniowiec. W pracy zawodowej zajmuje się przede wszystkim prawem autorskim, prawem własności przemysłowej oraz prawem nowych technologii. Doradza na co dzień wielu firmom z branży kreatywnej. Jej klientami są agencje kreatywne, studia graficzne oraz firmy z branży technologicznej chcące chronić i komercjalizować swoją własność intelektualną. Jest założycielką serwisu i firmy prawniczej Lookreatywni.pl Law for Creatives świadczącej wsparcie prawno-biznesowe dla branży kreatywnej.

Radosław Budnicki, twórca podcastu „Lepiej teraz”

Listen to „PLT #120 Prawnik XXI wieku: Od studiów do własnego biznesu prawniczego- Magdalena Miernik” on Spreaker.

***

PS. Dostałam od Was całą masę ciepłych słów i pozytywnego feedbacku po tej rozmowie (między innymi od Karoliny i od Agaty) za co bardzo, bardzo dziękuję! :*

PS2. Wszystkie rozmowy Radosława Budnickiego znajdziecie na stronie Podcastu „Lepiej Teraz”. Warto!

fot. Karolina Stokłosa (DesignWays Conf, Kraków 2018)