Lookreatywni.plSERWIS PRAWNICZY DLA LUDZI KREATYWNYCH

Lookreatywni.pl to pierwszy serwis prawniczy dla ludzi kreatywnych, w którym znajdziesz najciekawsze artykuły o prawie w mediach, kulturze i biznesie. Piszemy o praktycznych aspektach prawa własności intelektualnej: o prawie autorskim, prawie znaków towarowych, prawie nowych technologii, prawie re­klamy, prawie mody oraz o ochronie da­nych osobowych.

KimJesteśmy

Jesteśmy prawnikami nowej generacji, którzy znają i rozumieją problemy branży kreatywnej. Doradzamy i dzielimy się naszą wiedzą. Jesteśmy otwarci, kreatywni, zaangażowani i gotowi do pomocy.
Poznaj nasz zespół

Innowacyjnepodejście

Odczarowujemy wizerunek prawników jako niedostępnych, zdystansowanych profesjonalistów, skrywających sekretną wiedzę prawniczą możliwą do zdobycia tylko przez nielicznych. Wierzymy, że każdy twórca ma prawo wiedzieć jak skutecznie chronić swoją własność intelektualną, swoją twórczość.

 

Nie tylko wierzymy ale i udowadniamy, że wiedza o prawie może być przedstawiona w sposób ciekawy, przystępny i zrozumiały dla każdego.Magdalena Miernik

 

 

Cel?Wspieranie twórczej działalności człowieka.

Celem serwisu jest przedstawienie i wyjaśnianie Ci w jasny, zrozumiały i rzetelny sposób wszystkich zawiłości i niejasności prawa własności intelektualnej (i praw mu pokrewnych). Wierzymy, że wiedza o prawie może być podana w sposób ciekawy, przystępny i zrozumiały dla każdego. Chcemy inspirować ludzi kreatywnych do umiejętnego korzystania z ich praw własności intelektualnej.

Dla kogo?Dla kreatywnych

Strona skierowana jest zarówno do twórców – profesjonalistów, jak i amatorów: muzyków, fotografów, grafików, dziennikarzy, ludzi mediów, sztuki i reklamy. Do wszystkich ludzi kreatywnych, którzy chcą realizować i chronić swoje pomysły.

Po co?Abyś wiedział więcej

Wiedza o prawie własności intelektualnej ma dać Ci bezpieczeństwo i pewność działania. Chcemy pokazać Ci jak umiejętnie korzystać z własności intelektualnej a tym samym zachęcić Cię do realizowania Twoich najodważniejszych pomysłów. Chodzi o to, abyś mógł swobodnie urzeczywistniać swoje idee i tworzyć ciekawszy, barwniejszy, lepszy świat wokół nas.

 

 

O czymPrzeczytasz ?

Lookreatywni.pl to miejsce, w którym przeczytasz o najciekawszych aspektach prawa w mediach, kulturze i biznesie. Znajdziesz tu artykuły z zakresu szeroko rozumianego prawa własności intelektualnej. Dowiesz się jak skutecznie chronić swoje prawa, efektywnie korzystać z własności intelektualnej oraz umiejętnie wdrażać w życie swoje najbardziej innowacyjne pomysły. Poznasz przykłady twórców i przedsiębiorców, którzy umiejętnie wykorzystali swój potencjał intelektualny i odnieśli sukces.

Stale rosnąceGRONO czytelniów

Posiadamy grono zaangażowanych i aktywnych czytelników, które stale się powiększa. Jesteśmy otwarci na współpracę przy projektach tworzonych w duchu przyświecającej nam idei promowania wiedzy z zakresu prawa własności intelektualnej oraz wspierania polskich twórców.

Chcesz być jednym z nas?Dołącz do naszego zespołu

Jeśli chcesz dołączyć do Lookreatywni.pl, dzielić się swoją wiedzą i współtworzyć to miejsce? Napisz: kontakt@lookreatywni.pl.

INFORMACJE DODATKOWE DOTYCZĄCE SERWISU:

Artykuły zamieszczone w serwisie Lookreatywni.pl stanowią wyraz poglądów ich autorów i nie stanowią opinii prawnej ani jakiejkolwiek porady prawnej. Informacje publikowane w serwisie Lookreatywni.pl nie powinny być samodzielną podstawą do podjęcia jakiejkolwiek decyzji biznesowej lub czynności prawnej. Działania takie powinny zawsze być poprzedzoną szczegółową analizą prawną uwzględniającą konkretny stan faktyczny oraz wszystkie okoliczności danej sprawy. Zaznaczymy również, że serwis nie stanowi informacji o stanie obowiązującego prawa – artykuły mogą bowiem ulec dezaktualizacji wskutek zmian w powszechnie obowiązującym prawie lub rozbieżności w orzecznictwie sądowym lub w razie zmian poglądów doktryny.