Projektowanie identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa – konferencja Urzędu Patentowego 25-26 marca
25-26 marca Urząd Patentowy RP we współpracy z WIPO (Światową Organizacją Własności Przemysłowej) z siedzibą w Genewie oraz Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej z siedzibą w Alicante organizuje XII. już międzynarodową konferencję z cyklu Innowacyjność i Kreatywność w Gospodarce, tym razem pod hasłem: Projektowanie Identyfikacji Wizualnej Przedsiębiorstwa. Już wkrótce czekają nas dwa intensywne dni ciekawych prelekcji i spotkań z wybitnymi przedstawicielami polskiej sceny kreatywnej i prawniczej. To jedno z najciekawszych wydarzeń Urzędu Patentowego, na którym nie może zabraknąć żadnego przedstawiciela branży kreatywnej.
Urząd Patentowy dla branży kreatywnej
W ramach dwudniowej konferencji „Projektowanie identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa” odbędzie się wiele prelekcji, które z pewnością zainteresują kreatywnych twórców. Wśród prelegentów między innymi:
- Dariusz Andrian opowie o tym, dlaczego znak towarowy jako niezbędnym elementem komunikacji marketingowej,
- Wojtek Mieranowski z brand new attitude opowie po co właściwie firmom identyfikacja wizualna,
- Bartek Kotowicz z Insytututu Brandingowego IBRA przedstawi dobre i złe praktyki w brandingu,
- Patryk Hardziej zdradzi, jak zaprojektować oryginalne logo,
- Mateusz Machalski odpowie na pytanie czy krój pisma może identyfikować markę.
Projektowanie identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa – aspekty prawne
W poniedziałek 25 marca po południu w ramach części „Prawna ochrona wizerunku marki” odbędą się panele dyskusyjne „Prawa własności intelektualnej w świecie wysokiej konkurencyjności rynkowej” oraz „Jakie elementy identyfikacji wizualnej można chronić poprzez rejestrację znaku towarowego”, w czasie którego odbędzie się moja krótka prelekcja zatytułowana „Prawna ochrona ikon popkultury”.
Podczas panelu będę miała okazję porozmawiać o prawnych aspektach ochrony wizerunku marki z przedstawicielami Urzędu Patentowego RP oraz EUIPO -Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej oraz z rzecznikiem patentowym Mikołajem Lechem. Zapowiada się ciekawa dyskusja, na którą już teraz serdecznie Was zapraszam.
Wydarzenia towarzyszące konferencji
Konferencji”Projektowanie identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa” towarzyszyć będzie Wystawa „Jak Śliwka w kompot. Polscy ilustratorzy Karolowi Śliwce”.Głównym tematem wystawy będzie twórczość projektanta, który stworzył niezliczoną liczbę znaków graficznych, w tym słynny znak banku PKO, oraz równie dużą ilość plakatów i opakowań. Inicjatorem wystawy jest Patryk Hardziej, który do projektu zaprosił młodych, wybitnych ilustratorów, którzy podjęli się interpretacji twórczości graficznej Karola Śliwki.
Drugim wydarzeniem towarzyszącym będzie Wystawa projektu: GIRL, GIRL, GIRL. Doroty Bojanowskiej, absolwentki Wydziału Design na Goldsmiths University w Londynie. Wystawa jest efektem pracy licencjackiej w ramach których historie kobiet z całego świata oraz ich odpowiedzi na pytanie o to, co je frustruje, zostały przedstawione w formie ręcznie nadrukowanego printu na kombinezonach robotniczych. W ten sposób autorka stworzyła platformę pozwalającą kobietom komunikować swoje doświadczenia, a także sprowokowała do publicznej dyskusji.
Projektowanie identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa – wstęp na konferencję
Konferencja „Projektowanie identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa” odbędzie się w dniach 25-26 marca na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie przy ul. Książęca 4, 00-498 Warszawa. Wydarzenie jest bezpłatne, wymagana jest wcześniejsza rejestracja.
Pełen program, szczegóły na temat konferencji „Projektowanie identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa” oraz formularz rejestracyjny znajdziecie na stronie UPRP. Do zobaczenia 🙂