AI ACT a prawa twórców – co warto wiedzieć o nowych regulacjach? Klaudia Borowiec Podcast
Na kanale YouTube jest już dostępny najnowszy odcinek podcastu Klaudii Borowiec „AI ACT a prawa twórców – co warto wiedzieć o nowych regulacjach?”, w którym rozmawiamy o tym, jakie praktyczne zmiany niesie ze sobą AI ACT, o tym, co nowe regulacje oznaczają dla artystów i twórców oraz jakie wyzwania i możliwości niesie przyszłość. Zapraszam.
AI ACT a prawa twórców
Tematem spotkania są *nowe regulacje Unii Europejskiej dotyczące sztucznej inteligencji, znane jako AI Act*. W tym odcinku rozmawiamy o tym:
- co te zmiany oznaczają dla artystów i twórców narzędzi AI?
- jakie wyzwania i możliwości niesie przyszłość?
- jak nowe przepisy wpłyną na naszą kreatywność i bezpieczeństwo prawne? i dużo, dużo więcej
AI ACT a prawa twórców. Zapraszam do wysłuchania
Narzędzia sztucznej inteligencji a prawo autorskie
AI Act a prawa twórców to druga rozmowa, którą przeprowadziła ze mną Klaudia Borowiec. W sierpniu ubiegłego roku odbyłyśmy pierwszą rozmowę „Prawa Autorskie w Sztuce AI: Kluczowe Wskazówki dla Twórców” podczas której wyjaśniłam podstawy prawa autorskiego w kontekście narzędzi sztucznej inteligencji. Podczas naszej pierwszej rozmowy rozmawiałyśmy między innymi o tym:
- czy grafiki wygenerowane przez narzędzia AI mogą być uznawane za prace autorskie?
- kto jest właścicielem praw autorskich do tak wygenerowanych obrazów?
- czy można je wykorzystywać komercyjnie?
Zachęcam Cię do wysłuchania w pierwszej kolejności tej rozmowy, a potem przejść do najnowszej rozmowy, w której wyjaśniam co warto wiedzieć o nowych regulacjach AI ACT a prawa twórców.
___
Potrzebujesz pomocy prawnej? Zapraszam na konsultacje prawne online.
Szukasz wzoru umowy, który bezpiecznie i skutecznie ureguluje zasady współpracy pomiędzy Tobą a Twoim klientem? Sprawdź -> wzór umowy o dzieło z przeniesieniem autorskich praw majątkowych <3
Prawo autorskie a korzystanie z narzędzi AI/ML: Ten wzór umowy o dzieło z przeniesieniem autorskich praw majątkowych uwzględnia również sytuację, w której dzieło zostanie stworzone w całości bądź w części przez Przyjmującego zamówienie z wykorzystaniem narzędzi AI/ML. Jeżeli więc korzystasz z narzędzi AI/ML tworząc swoje projekty bądź chcesz korzystać z narzędzi AI/ML w przypadku realizacji konkretnego dzieła – mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Ten dokument reguluję również i taką sytuację w sposób, który jest bezpieczny zarówno dla twórcy, jak i dla Zamawiającego.
Wyświetl ten post na Instagramie
Zobacz również inne produkty w naszym sklepie z dokumentami.
Newsletter dla kreatywnych czyli bądź na bieżąco
Zapraszam do wysłuchania i obejrzenia również innych rozmów na temat praktycznych aspektów prawa własności intelektualnej