Prawo w świecie gier planszowych. Zapraszam do wysłuchania podcastu „Umie w gry” Umowy-Autor-Wydawca
„Umie w gry” to podcast, który ma na celu szerzenie wiedzy na temat branży gier planszowych. Z ostatniego odcinka podcastu „Umie w gry” zatytułowanego „Umowy na wydanie gry” dowiesz się między innymi kiedy warto podpisać umowę o zachowaniu poufności i o czym warto pamiętać zawierając umowę z wydawnictwem. Razem z Michałem Ozonem – wydawcą oraz Adamem Kwapińskim – twórcą gier planszowych odpowiadam na pytania Artura Bishopa Lutyńskiego. Zapraszam do wysłuchania.
Prawo w świecie gier planszowych – Umowy-Autor-Wydawca
Prawo własności intelektualnej to zbiór praw, których celem jest ochrona pracy twórczej oraz umożliwienie twórcom czerpanie korzyści majątkowych z przysługujących im praw do twórczości. Nic dziwnego, że prawo własności intelektualnej – dziedzina prawa, która jest szczególnie bliska wszystkim twórcom – odgrywa również istotną rolę w świecie twórców gier planszowych.
Wiedza o prawie autorskim i prawie własności przemysłowej może pomóc twórcom nie tylko w odpowiedniej ochronie ich wytworów ale również w ich umiejętnej komercjalizacji.
Jak prawo własności intelektualnej może pomóc Ci podczas negocjacji umowy na wydanie gry? Zapraszam do wysłuchania odcinka podczas którego, razem z Michałem Ozonem – wydawcą oraz Adamem Kwapińskim – twórcą gier planszowych, odpowiadam na pytania Artura Bishopa Lutyńskiego.
Rynek polskich gier planszowych
Czy wiesz, że gry planszowe biją w ostatnim czasie rekordy popularności? Pandemia, podczas której chętniej niż kiedykolwiek wcześniej sięgamy po rozrywki „stacjonarne” znacząco przyczyniła się do rozwoju rynku gier planszowych. Nic dziwnego, że pojawia się coraz więcej stron internetowych, grup dyskusyjnych oraz podcastów poświęconych tematyce gier planszowych.
Wszystkich fanów tzw. planszówek odsyłam do podcastu „Umie w gry”, w którym Artur Bishop Lutyński rozmawia z najważniejszymi twórcami polskiego świata gier planszowych.
Zobacz także:
- Umowy prawa autorskiego w sektorze kreatywnym
- Ochrona pomysłu: czy pomysł można opatentować?
- Umowa o przeniesienie praw autorskich – co powinno się w niej znaleźć?
fot.: Joshua Hoehne on Unsplash